Április 8

2024.04.08

Mit is jelent ez valójában? Személy szerint elengedném az összes neten keringő írásokat. Portálok nyílását és minden ilyesmit. A tévedés jogát fenntartva nézzük meg az én szemüvegemen keresztül az eseményt.

A napfogyatkozás egy nagyon érdekes és csodálatos dolog, aminek a tudományos magyarázatát mindannyian ismerjük. Csodálatos azért, mert a picinyke Hold blokkolni tudja az óriás Napot. Nem olyan ez, mint Dávid és Góliát története? Mégis ebben az esetben milyen gondolkodni valóval szolgál nekünk?

Isten kezdetben megteremtette a nappal és az éjjelt. (a fényt és a sötétséget). Tehát a Nap és a Hold teremtése előtt. Nem érdekes ez? Az én olvasatomban mindkettő szükséges a fény és a sötét is. A Nap uralja a nappalt és a Hold az éjjelt.

Vannak emberek azt szeretik, ha mindent ismernek, minden tiszta, megfogható, kimondott és látható, nem marad rejtve semmi. Azt is látni akarják, ami rossz, ami csúf. Ők félnek az ismeretlentől, a rejtett világtól a láthatatlantól.

A másik csoport azonban inkább azt szereti, ha nem látszik minden. 

 

Nem kell mindent a felszínre hozni és megmagyarázni.

A Hold világít este, mégis uralkodik a sötétség. A Hold dolga, hogy a sötétség szépségét megmutassa, megvilágítsa. Ahogy a nappal és a fény nem mindig pozitív úgy az éjjel és a sötétség sem mindig negatív.

Nem minden érzésünket kell kikiabálni, felszínre hozni és kirakatba tenni. A mindent mutatásnak is van számos árnyoldala. 

A kimondott szó szeretlek a felszínen van mégsem jelent semmit sok esetben. A ki nem mondott rejtett dolgok pozitív és negatív értelemben is néha erősebbek, mint a felszínen sütkérezők. A Hold néha erősebb, mint a Nap. 

A szavak mögötti cselekedetek bizonyítóbbak, mint a szavak. A sikeres emberek mögött láthatatlanok néha erősebbek, mint a látható nagyok. Nekem ez a mondanivaló. A Hold bizony néha erősebb, mint a Nap.

JMM